Víte že ...
Výraz „liturgie“ znamená původně „veřejné dílo“, „služba lidu“ nebo „služba ve prospěch lidu“.
Celý článek..

3. NEDĚLE ADVENTNÍ Tisk E-mail
úterý 19. prosince 2017, 00:40

„Pán Bůh zaplať" za vaše dary při dnešní sbírce na potřeby farnosti.

Velký dík všem, kteří v minulém týdnu přivezli a osadili vánoční stromky v našich kostelech a pomohli s vánoční výzdobou a úklidem.

Dnes večer bude adorace v kostele sv. Mořice v 19.00 hod.

Ve svých modlitbách s vděčností pamatujme na papeže Františka, který dnes slaví své 81. narozeniny.

Dnes si můžete kromě farního týdeníku TRIO EXPRES vzít také VÁNOČNÍ LIST. Prosíme, nabídněte jej i ve svém okolí. Předejte jej svým blízkým a sousedům a pozvěte je ke slavení svátků vánočních spolu s námi.

V kostele sv. Mořice bude příležitost ke svátosti smíření od pondělí až do pátku tohoto týdne. Zpovídá se každý den od 15.00 do 17.00 hod.

Nahlaste nám prosím nemocné, kteří nemohou přijít do kostela, abychom je mohli před vánočními svátky navštívit a posloužit jim svátostmi.

Důležité upozornění:

V sobotu 23. prosince NEBUDE mše svatá v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Psychiatrické nemocnici. Mimořádně BUDE mše svatá v kostele sv. Mořice, a to v 17.00 hod. Bude také mše svatá v kapli sv. Vincence v 18.00 hod.

Za týden je 24. prosince. Je to 4. neděle adventní a současně ŠTĚDRÝ DEN. Věnujte pozornost změnám bohoslužeb. Jsou uvedeny v našich zpravodajích, na vývěsce a na webové stránce naší farnosti. Příští neděli nebudou mše svaté: v 8.00 hod. v kapli sv. Vincence, v 10.15 hod. u sv. Mořice a v 18.00 hod. u sv. Jana.

Mše svatá pro rodiny s dětmi a pro ty, kdo nemohou přijít na „půlnoční", bude v kostele sv. Mořice v neděli 24. prosince v 15.30 hod. „Půlnoční" mši svatou slavíme v kostele sv. Mořice i v kapli sv. Kříže ve 21.00 hod.

Na stole u bočního vchodu je rozpis na službu u jesliček v kostele sv. Mořice a sv. Jana. Vyberte si určitý čas a napište se. Můžete tak posloužit těm, kteří o svátcích navštěvují naše kostely a obdivují betlémy.

Díky skautům přišlo i do našich farností BETLÉMSKÉ SVĚTLO. Bude hořet v našich kostelech i kaplích a můžete si je i během následujících dnů přenést do svých domovů, a také k nemocným či lidem ve svém sousedství.

<Předchozí   Následující>

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.