Hlavní stránka arrow Nedělní ohlášky arrow Slavnost ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ
Víte že ...

Křestanství nepřineslo žádné sociálně-revoluční poselství.

Celý článek..

Slavnost ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ Tisk E-mail
středa 19. dubna 2017, 18:09

Jménem rektora Arcibiskupského kněžského semináře děkuji vám všem za vaše dary při dnešní sbírce na kněžský seminář.

Od této neděle až do 2. neděle velikonoční, která je nedělí Božího milosrdenství, slavíme velikonoční oktáv jako jedinou slavnost Kristova zmrtvýchvstání.

Od Velkého pátku konáme novénu k Božímu milosrdenství. Korunku k Božímu milosrdenství se modlíme v kostele svatého Mořice každý den odpoledne v 15:00 hod.

Zítra v pondělí velikonoční bude v kostele sv. Mořice mše svatá pouze ráno v 7:45 hod. Mše svatá v 10:15 hod. nebude.

V úterý se koná Malá škola modlitby a ve čtvrtek setkání seniorů. Informace jsou ve farním zpravodaji z minulé neděle.

Na Květnou neděli zemřel v klášteře Milosrdných sester sv. Kříže Mons. Erich Pepřík, bývalý generální vikář arcibiskupa Jana a také čestný kanovník Kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Rozloučení se zesnulým se koná v úterý 18. dubna v 10.00 hod. v katedrále sv. Václav v Olomouci. Jeho tělo bude uloženo do hrobu týž den v 15.00 hod. ve Slavkově u Opavy.

HNUTÍ PRO ŽIVOT pořádá v sobotu 22. dubna v Praze Národní pochod pro život a rodinu. Zve zvláště rodiny s dětmi. Akci podporuje celá biskupská konference. V pastýřském listě na začátku postní doby nás otec arcibiskup povzbudil, abychom svou účastí zdůraznili, že rodinu vnímáme jako základní buňku společnosti a církve. Podrobnosti k Národnímu pochodu pro život jsou na plakátě.

O dnešní slavnosti chci poděkovat vám všem, kteří jste přispěli k důstojné oslavě svátků. Děkuji všem, kteří uklízeli a zdobili kostel, kostelníkům, ministrantům a těm, kteří mají pověření podávat svaté přijímání. Děkuji varhaníkům, velké i malé schole, lektorům a zpěvákům pašijí. Děkuji ministrantům, kteří chodili klepat. Děkuji těm, kteří vedli společné modlitby, drželi stráž u Božího hrobu nebo zajistili hlídání kostela během svátečních dnů. Kéž vám Bůh odmění vaši pomoc a prokázanou službu.

<Předchozí   Následující>

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.